Winnica Silensi

Winnica Silensi – opowieść 2.genereacji (Silensi vineyard & winery – the story of 2nd generation)

Winnica Silensi założona w Wojnarowicach u stóp góry Ślęży (łac.Silensi) w 2015 roku przez 2.pokolenie rodziny Stefańskich ku chwale Stwórcy oraz pożytkowi i radości Ludzi.

Projekt stworzony z szacunku do wielokulturowej historii tych ziem i jej mieszkańców. Jest mostem łączącym pokolenia, rodzinę, przyjaciół i wszystkich miłośników natury, prostoty i wina na drodze od pędu winorośli do napoju bogów.

Na przestrzeni ponad jednego hektara rozpoczynającego się Przedgórza Sudeckiego, z zachowaniem balansu oraz zrównoważonego rozwoju, uprawiane są odmiany winorośli właściwej: Riesling, Pinot Noir, Pinot Blanc, Savignion Blanc, Cabernet Sauvignion i Gewürztraminer. Są one podstawą tworzonych na miejscu naturalnych win białych, różowych i czerwonych w winiarni zorganizowanej w kontenerach morskich, które otrzymały tutaj drugie życie.

Zapraszamy do odwiedzenia tego miejsca i poznania ludzi, którzy je tworzą czy to umawiając się specjalnie na degustację, czy to przy okazji weekendowych wycieczek szlakami Masywu Ślężańskiego albo aktywności nad Zalewem Mietkowskim czy też konnych przejażdżek w jednym z dwóch miejscowych ośrodków jeździeckich.

A wszystko to w zasięgu ręki – wystarczy zaledwie 20 minut jazdy od Wrocławia, by cieszyć się naturą i przestrzenią z niezapomnianym widokiem na Ślężę i Sudety.

Do zobaczenia!

Rodzina i Przyjaciele Silensi


Kontakt:Paweł Stefański Telefon:+48 666845712