Winnica Zakrzewo

Winnica ,,Zakrzewo’’ została założona jako rodzinne przedsięwzięcie w 2016 roku, położona jest w Kotlinie Żmigrodzkiej na wysokości 101 m n.p.m. i 45 kilometrów od Wrocławia w gminie Prusice. Właścicielem winnicy jest Konrad Tarbaj, z wykształcenia inżynier ogrodnictwa, winiarz z zamiłowania.

Wyjątkowy klimat w jakim znajduje się winnica sprzyja uprawie winorośli nadając jej owocom niespotykanego smaku i aromatu co przekłada się w późniejszych etapach na wyjątkową jakość win produkowanych w gospodarstwie.

W bliskim sąsiedztwie winnicy znajdują się Wzgórza Strupińskie, Wzgórza Warzęgowskie, Wzgórza Trzebnickie i Dolina Baryczy. Malowniczy region sprzyja turystyce pieszej i rowerowej przyciągając miłośników flory i fałny.

Obecnie winnica zajmuje powierzchnię 1.20 hektara, rosną tam 3942 krzewy w następujących odmianach: Solaris, Bianca, Jutrzenka, Hibernal z których wytwarzane są białe wina oraz Regent, Marechal Foch, Marquette z których wytwarzane są czerwone i różowe wina. Z niektórych odmian wyżej wymienionych winorośli powstają również wina musujące.

Winnica jest w ciągłym rozwoju i w następnych latach planowane jest powiększenie areału uprawy winorośli w nowe odmiany.

Kontakt:Konrad Tarbaj
Zakrzewo 6
55-110 Prusice
Telefon:+48 790706922