Winnica Jaworek

Założone w 2001 roku przez Ewę i Lecha Jaworek – Winnice Jaworek należą do jednych z pierwszych oraz największych winnic w Polsce.

Plantacja składa się z dwóch parceli, w Miękini oraz Wińsku, gdzie historycznie na 24 ha testowanych było ponad 30 odmian winorośli, głównie szlachetnych Vitis Vinifera. Lech Jaworek jako pierwszy w Polsce podjął się uprawy odmian m.in. takich jak: riesling, pinot noir oraz pinot gris – aktualnie najstarsze krzewy w kraju, a tym samym jako pierwszy wypuścił na rynek oficjalny 2008 rocznik polskiego wina.

O wysokiej klasie i jakości win Jaworek świadczą liczne nagrody, w tym złote, srebrne oraz brązowe medale na polskich oraz międzynarodowych konkursach winiarskich. Winnice znajdują się w zabytkowym folwarku, w którym dodatkowo funkcjonują restauracja oraz hotel, gdzie zapraszamy Państwa do niezwykłej krainy dolnośląskiego wina.

Dominujące szczepy: Riesling, Gewurztraminer, Pinot Gris, Solaris, Pinot Noir, Monarch, Roesler, Regent, Cabernet Cortis, Cabernet Dorsa, Zweigelt.

Kontakt:Winnice Jaworek Sp. z o.o.
ul. Kościuszki 48a
53-200 Miękinia
Telefon:+48 663 944 445