Winnica Trzebnicka

Podróż po winiarskich rejonach Europy i poznanie ich skarbów spowodowało, że naszym marzeniem stało się posiadanie własnej winnicy. Winnicy w której powstawać będą polskie wina: lokalne, naturalne, tworzone z sercem i pasujące do każdej okazji. Z tego marzenia, ciężkiej pracy, determinacji i miłości do winorośli powstała Winnica Trzebnicka.

Winnica Trzebnicka – poznaj nas i zakochaj się w smaku dolnośląskiego wina.

Winnica Trzebnicka to niezwykłe miejsce założone wiosną 2020 roku przez Paulę i Korneliusza. Zostały posadzone dwie czerwone odmiany Vitis Vinifera; Pinot Noir i Zweigelt. Trzy lata później; wiosną 2023r winnica powiekszyła się o białe szczepy winorośli; Chardonnay, Riesling, Solaris, Souvignier Gris.

Nasza winnica to magiczny zakątek położony na żyznych malowniczych, lessowych terenach Wzgórz Trzebnickich. Zlokalizowana na dwóch parcelach o powierzchni ponad 3ha. Powstała na ziemiach o dużych tradycjach winiarskich zapoczątkowanych przez Cystersów.

Winnica położona jest w miejscowości Brochocin Trzebnicki. Łatwo można się na nią dostać: samochodem, motocyklem, szynobusem KD, rowerem, pieszo oraz konno ze względu na liczne szlaki przebiegające bezpośrednio przy winnicy.

Kontakt:Korneliusz Bartłomiejczyk Adres Winnicy:55-100 Brochocin Trzebnicki, ul. Morelowa Adres Winiarni:55-106 Zawonia, ul. Nowa 20 Telefon:+48 781188867