Winnica Spod Ślęży

Za wszystkimi stoją dwie osoby i ich pasja – Jadzia i Piotr. W 2013 kupiliśmy pierwszy hektar ziemi i tak się to wszystko zaczęło. Winnica położona jest w niezwykłym i malowniczym miejscu – na stokach góry Ślęży, w otulinie Ślężańskiego Parku Krajobrazowego.

Lokalizacja samej winnicy oraz nachylenie stoku pozwoliły nam na wybór bardziej wymagających i szlachetnych odmian. Obecnie winnica obejmuje zarówno uprawę winorośli odmian Gewurztraminer, Riesling, Merlot, Pinot Noir, Dornfelder i Solaris jak i czarnej porzeczki.

Naszym celem jest stworzenie najwyższej jakości polskiego wina, w oparciu o rodzime owoce jak i najwyższej klasy winogrona, dlatego w latach 2016-2017 Jadzia ukończyła podyplomowe studia z Technologii Winiarstwa na Uniwersytecie Przyrodniczym. Również w 2017 roku zakończona została inwestycja w winiarni, kupiliśmy zbiorniki umożliwiające sterowanie automatycznie temperaturą co pozwoli nam na stworzenie wina najwyższej jakości.

Wszystkie nasze wina tworzymy samodzielnie, dbając o każdy szczegół produkcji. Słuchamy uwag wszystkich naszych klientów tak, aby nasze wina spełniały oczekiwania najbardziej wymagających konsumentów.

Kontakt:Mirosławicka 22, 55-050 Michałowice Telefon:+48 507479365